Europejskie puchary: Lewandowski zagra z Borussią, Lazio rywalem Juventusu

Piłkarze Bayernu Monachium i trzecioligowej Arminii Bielefeld wywalczyli w środę po rzutach karnych awans do półfinału Pucharu Niemiec. Mistrzowie kraju wyeliminowali na wyjeździe Bayer Leverkusen, a w serii "jedenastek" trafił m.in. Robert Lewandowski.

Po 120 minutach w Leverkusen nie było bramek, choć obie drużyny miały swoje szanse. Konkurs rzutów karnych – w którym jako pierwsi do piłki podchodzili piłkarze Bayernu – rozpoczął się od trafienia Thomasa Muellera, a wkrótce potem świetnej interwencji Manuela Neuera po strzale zawodnika Bayeru Josipa Drmica. Kolejni wykonawcy „jedenastek” wykorzystywali swoje próby, w tym Lewandowski, który strzelał jako drugi w ekipie Bayernu. Polak oddał mocny strzał, myląc bramkarza. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 5-3.

Do sensacji doszło w Bielefeld, gdzie trzecioligowa Arminia wyeliminowała Borussię Moenchengladbach 5-4 w karnych. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1.

Lazio Rzym będzie rywalem Juventusu Turyn w finale piłkarskiego Pucharu Włoch. Zespół ze stolicy zapewnił sobie awans w środę, pokonując na wyjeździe Napoli 1:0, a w dwumeczu 2:1. „Stara Dama” we wtorek wyeliminowała Fiorentinę.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym padł remis 1:1, natomiast w rewanżu Lazio wygrało dzięki bramce Bośniaka Senada Lulica w 79. minucie. Piłkarze Napoli reklamowali, że w początkowej fazie akcji na spalonym był Niemiec Miroslav Klose, ale sędzia uznał trafienie. We wtorek Juventus odrobił stratę z pierwszego meczu półfinałowego, w którym uległ przed własną publicznością Fiorentinie 1:2. Mistrz Włoch nie dał jednak „Violi” szans we Florencji, pokonując ją 3:0.

Piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe Blackburn Rovers 1:0 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Anglii i awansowali do kolejnej rundy. W pierwszym meczu „The Reds” zremisowali przed własną publicznością 0:0. W półfinale ich rywalem będzie Aston Villa.

Jedyną bramkę dwumeczu piątego zespołu ekstraklasy z występującym na jej zapleczu Blackburn zdobył w 70. minucie Brazylijczyk Philippe Coutinho. Goście grali bez zawieszonych za kartki Stevena Gerrarda, Słowaka Martina Skrtela i Niemca Emre Cana. Ponadto w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić francuski obrońca Mamadou Sakho.

Piłkarze Paris Saint-Germain awansowali do finału Pucharu Francji po zwycięstwie u siebie nad AS Saint-Etienne 4:1 (1:1). Trzy bramki zdobył Szwed Zlatan Ibrahimovic. W finale 30 maja paryżanie zmierzą się z drugoligowym AJ Auxerre.

Ibrahimovic trafił do siatki rywali w 21. minucie z rzutu karnego oraz dwukrotnie w końcówce spotkania. Bramkę dla PSG zdobył też Argentyńczyk Ezequiel Lavezzi, a dla AS Saint-Etienne – Romain Hamouma.