Žalgiris zwycięża, lecz żegna się z Euroligą

Już na początku czwartej kwarty pojedynku Žalgirisu z Macabi Tel Aviv było wiadomo, że mistrz Litwy niezależnie od wyniku meczu nie awansuje do ćwierćfinału. Sprawcą takiego scenariuszu był bezpośredni rywal kownian w walce o kolejny etap Anadolu Efes Stambuł, który zwyciężył w swoim pojedynku, aczkolwiek waleczny Žalgiris nie opuścił rąk i mimo wszystko pokonał na wyjeździe ekipę z Tel Avivu 93:77.

Po zwycięstwie w Tel Avivie mistrz Litwy zapewnił sobie jak minimum 11 miejsce w bieżącym sezonie Euroligi.

Początek spotkania zapowiadał się bardzo ciekawie, a większego prowadzenia nie mogła zdobyć żadna drużyna, jednak przed dużą przerwą, dzięki staraniom Kanadyjczyka Kevina Pangosa, zielono-biali poszli za ciosem i zdobyli dwucyfrowe prowadzenie, 44:33.

W trzeciej odsłonie Maccabi jeszcze próbowało dogonić rywali jednak kownianom udawało się zwiększyć prowadzenie w najbardziej ważnych momentach gry, aczkolwiek w decydującej kwarcie gospodarze zmniejszyli powadzenie do 4 punktów, lecz w końcówce Žalgiris zadał cios po którym MAccabi już się nie ocknęło. Ostateczny wynik meczu 93:77.

Aby awansować do kolejnego etapu, Žalgiris potrzebował osiągnąć zwycięstwa we wszystkich pozostałych meczach, z kolei Anadolu Efes Stambuł musiał doznać trzech porażek. Jednak turecki klub w swoim pojedynku z wynikiem 80:77 pokonał Fenerbahche Stambuł i pozbawił szans mistrza Litwy.

Maccabi: Victor Rudd 16, Sylven Landesberg 11, Devin Smith i Diamon Simpson po 10.

Žalgiris: Edgaras Ulanovas 20, Kevin Pangos 15, Antanas Kavaliauskas 14, Paulius Jankūnas 12.