Euroliga: Žalgiris zdobywa drugie zwycięstwo

Mistrz Litwy w koszykówce, kowieński Žalgiris po czterech porażkach z rzędu w Eurolidze na swoje konto zapisał zwycięstwo. Kownianie na własnym parkiecie dość pewnie z wynikiem 87:75 pokonali Galatasaray Stambuł i wywalczyli drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Początek meczu był dość wyrównany, a kwarta zakończyła się z wynikiem 20:20. W drugiej odsłonie w barwach kownian inicjatywę przejął Brock Motum. Po udanych zagraniach Australijczyka zielono-biali poszli za ciosem- 9:0 i wygrali kwartę. Przed dużą przerwą przewaga gospodarzy wynosiła 12 punktów.

Kownianie po przerwie nie zwalniali tempa, poprzez skuteczny atak oraz defensywę gospodarze zgromadzili 20 punktową przewagę. Mimo udanej ostatniej kwarty gości, w czasie której udało się zmniejszyć prowadzenie Žalgirisu do 8 punktów, gospodarze parkietu odnieśli zwycięstwo i zapisali na swoje konto drugą wygraną w rozgrywkach Euroligi.

Najskuteczniejszym w barwach Žalgirisu był Brock Motum, który zdobył 24 punkty i 6 zbiórek. Leo Westermann dodał 16 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst.

Kolejny mecz Euroligi kownianie rozegrają już w piątek. Rywalem zielono-białych będzie Moskiewski CSKA.