• 30 grudnia, 2016 1:45

Euroliga: Žalgiris zdobył zwycięstwo w ostatnim starciu roku

Kowieński Žalgiris zdobył ważne zwycięstwo w ostatnim pojedynku tego roku w rozgrywkach koszykarskiej Euroligi. Kownianie z wynikiem 78:70 pokonali Emporio Armani Mediolan z Mantasem Kalnietisem w składzie.

W pierwszej połowie gościom z Kowna ze względu na słabą realizację rzutów z gry oraz braku szczęścia nie udało się zdobyć większego prowadzenia- 36:33. Jednak słaba gra gospodarzy sprzyjała udanej końcówce spotkania podopiecznym Šarūnasa Jasikevičiusa.

Trzecią kwartą rzutem za trzy rozpoczął Artūras Milaknis. Jednak po przerwie technicznej, gospodarze wzięli się w garść i poszli za ciosem 13:0. Takim sposobem Emporio Armani zdobyli prowadzenie, 46:42. W decydującej odsłonie jednak to już kownianie wiedli prym i po 11 punktach z kolei odzyskali prowadzenie, 67:56, którego nie puścili do końca spotkania.

Žalgiris z 9 porażkami i 6 zwycięstwami awansował na 11 pozycję w tabeli.