Euroliga: Žalgiris za słaby na Barcelonę

FC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała we własnej hali Żalgiris Kowno 89:72 w meczu 5. kolejki fazy Top 16 Euroligi koszykarzy.

Prowadzona przez Chorwata Ante Tomica (16 pkt, dziewięć zbiórek i pięć asyst) Barcelona już w pierwszej kwarcie odskoczyła 20:4, ostatecznie wygrywając 29:13. Wielkich zmian nie było podczas drugich 10 minut i koszykarze do szatni zeszli przy stanie 51:33 dla gospodarzy. Žalgiris zmniejszył odstawanie w trzeciej kwarcie (55:67), jednak na Dumę Katalonii mocnych w ten wieczó. Polak w osiem minut zdobył siedem punktów i miał zbiórkę.

Žalgiris: Artūras Gudaitis 17, Edgaras Ulanovas 14, Artūras Milaknis 9, Darius Songaila 8, Siim-Sander Vene, Lukas Lekavičius, Paulius Jankūnas i James Anderson po 4.

Barcelona: Ante Tomic 16 (9 zbiórek, 5 asyst), Bostjan Nachbar 15, Justin Doellman i Mario Hezonja po 12, DeShaun Thomas 8, Tomas Satoransky 7.