Euroliga: Žalgiris przegrywa z Barceloną

Kowieński Žalgiris przegrał 3 mecz z kolei w rozgrywkach Euroligi. Mistrzowie Litwy na wyjeździe ulegli Barcelonie 92:86 (16:19, 22:12, 27:24, 27:31).

Lepszy start w spotkaniu miał Žalgiris, a po kilku minutach przewaga mistrzów Litwy sięgała 8 punktów (12:4). W drugiej połowie kwarty hiszpańska drużyna nadrobiła straty a po pierwszych dziesięciu minutach przewaga kownian wynosiła już tylko 3 punkty.

Druga kwarta była bardziej udana dla gospodarzy, ze zmianą greckiego środkowego Iana Vougiouka ofensywa Žalgirisu osłabła. Barcelona wykorzystała „kryzys” rywali, a po pierwszej połowie spotkania przewaga Katalończyków wynosiła 7 punktów.

Mimo udanych zagrań w ataku Pauliusa Jankūnasa na początku trzeciej odsłony, Barcelona nie pozwoliła na osiągnięcie przewagi dla gości. Gospodarze nie zmniejszali tempa w ataku. Po trzech kwartach ich przewaga wynosiła 10 punktów.

W ostatniej odsłonie Žalgirisowi nie udało się zdobyć prowadzenia w meczu, lecz udało się go zmniejszyć do 6 punktów. Barcelona odniosła zwycięstwo 92:86.

Było to już 6 przegrana Žalgirisu na etapie rozgrywek Top – 16. Z dorobkiem 1 zwycięstwa i 6 przegranych jest autsajderem grupy.

Barcelona n swoim koncie ma 3 wygrane oraz 4 porażki, są na 5 pozycji w grupie F.

Žalgiris: R.Seibutis 19 (4/4 rzutów za dwa, 4 asysty), E.Ulanovas 17 (3/4 rzutów za trzy, 8 zbiórek, 3 przechwyty), L.Lekavičius 16, I.Vougiouk 14, P.Jankūnas 11 (7 zbiórek), M.Sajus 4,.

FC Barcelona: J.Navarro 14 (3/6 rzutów za trzy), P.Rib 13 (5 asysty), A.Abrines 12, S.Samuels 11, T.Satoransky 10.