Euroliga: Žalgiris słabszy od Olympiakosu

Kowieński Žalgiris poniósł kolejną porażkę w rozgrywkach Euroligi na etapie Top- 16. W 12 kolejce grupy F, Mistrzowie Litwy na wyjeździe ulegli Olympiakosowi Pireus 59:74 (15:14, 15:25, 11:19, 18:16). Žalgiris stracił nawet teoretyczne szanse na awans do ćwierćfinału Euroligi.

Kownianie prowadzili równą grę z rywalami przez pierwszą kwartę, którą Žalgiris wygrał z przewagą w jeden punkt (15:14).

W drugiej odsłonie gospodarze szybko przejęli inicjatywę (10:4),a większej przewagi udało się uniknąć dzięki częstym faulom Olympiakosu i świetnej realizacji rzutów wolnych kownian (17 z 18).

Celność mistrzów Litwy „z gry” w pierwszej połowie spotkania sięgała tylko 25% (6/24).

W trzeciej odsłonie gospodarze nie zmniejszali tempa, Žalgiris z kolei miał spore problemy z celnością w ofensywie. Po 4 minutach trzeciej kwarty, kownianie uzbierali zaledwie 2 punkty, a Olympiakos zwiększał prowadzenie z każdym atakiem (47:32).

pod koniec ostatniej kwarty drugi celny rzut za trzy w składzie Žalgirisu trafił Brock Motum, lecz było już zbyt późno, drużyna z Grecji zwyciężyła z 15 punktową przewagą (59:74).