Euroliga: Žalgiris przegrał ważny mecz

Mistrz Litwy w koszykówce, Žalgiris Kowno, nie zdołał odnieść zwycięstwa na własnym parkiecie w 14 kolejce Euroligi. Podopieczni Šarūnasa Jasikevičiusa, mimo prowadzenia przed czwartą kwartą przegrali z Uniks Kazań 80:88.

Przed ostatnią kwartą Žalgiris prowadził z 11 punktową przewagą. Jednak Uniks w decydującej odsłonie poszedł za ciosem zdobywając 14 punktów. Mistrz Litwy odpowiedział na to tylko jednym oczkiem. To był przełomowy moment spotkania. Po takim ciosie kownianie nie zdołali stawić czoła rywalom.

„Zabójcą” mistrzów Litwy został Keith Langford, koszykarz który dopiero w drugiej połowie aktywnie grał w ofensywie i w sumie zebrał 26 punktów. Drugim najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Artiom Parachovski- 24 punkty.

W barwach gospodarzy Paulius Jankūnas zdobył 21, a Antanas Kavaliauskas 14 punktów.

Žalgiris na swoim koncie ma 9 porażek i 5 zwycięstw. Taki sam bilans ma ekipa z Rosji.