Euroliga – Žalgiris o krok od zwycięstwa

Kolejną porażkę w Eurolidze koszykarzy doznał kowieński Żalgiris. Biało-zieloni w meczu etapu Top-16 ulegli w domu drużynie Lokomotiv-Kubań 85:86.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili nawet 7:0. Jednak goście szybko wyrównali, a nawet wygrali kwartę 23:22. W drugiej kwarcie już Lokomotiv kontrolował tempo gry i zyskał dziewięciopunktowe prowadzenie 50:41.

Po przerwie przewaga wyrosła nawet do liczby dwucyfrowej, lecz druga część tej kwarty należała do Artūrasa Gudaitisa i Artūrasa Milaknisa, dzięki którym deficyt zmniejszył się do 4 punktów 65:61. Decydującą kwartę agresywnie rozpoczęli kubańczycy (74:61), ale Žalgiris nie myślał się poddawać. Na trzy minuty do końca przewaga rywali była tylko jednopunktowa, a na 12 sekund do końca los końcowego wyniku był w rękach Šarūnasa Jasikevičiusa, który niestety chybił z dystansu. Zwycięstwo świętowali goście z Kubaniu – 86:85.

Žalgiris: Robertas Javtokas (9 zbiórek) 18, Martynas Pocius (5 zbiórek) 16, Artūras Milaknis i Artūras Gudaitis (6 zbiórek) po 14, Šarūnas Jasikevičius (9 asyst) 8.

Lokomotiv-Kubań: Derrick Brown (9 zbiórek) i Richardas Hendrixas (8 zbiórek) po 15, Mantas Kalnietis i Marcus Williams po 11, Simas Jasaitis 9 punktów.