Euroliga: Waleczny Žalgiris przegrał z Daruššafaką

Koszykarska drużyna Žalgiris Kowno przegrali kolejny mecz w rozgrywkach Euroligi. Mistrzowie Litwy na własnym parkiecie z wynikiem 80:83 ulegli Daruššaface Stambuł.

Przyznać wyższość rywala Žalgiris musiał nawet po udanej pierwszej połowie gdy prowadził z dwucyfrową przewagą. Punktem przełomowym była trzecia kwarta w której defensywa Žalgirisu pozwoliła na zdobycie 35 punktów przez rywali.

W decydującej odsłonie podopieczni Davida Blatta nie zmniejszali tempa, co prawda Žalgirisowi udało się kilka razy zmniejszyć prowadzenie rywali do 3 punktów, jednak ostatecznie to gości celebrowali zwycięstwo.

Mistrzowie Litwy na swoim koncie mają 3 porażki i jedne zwycięstwo. Dzisiejsi rywale wywalczyli już 3 zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę.

Žalgiris: P.Jankūnas i L.Westermann po 21, B.Motum 10, E.Ulanovas 7, L.Lekavičius i A.Milaknis po 6.

Daruššafaka: S.Wilbekin i A.Moerman po 16, B.Wanamaker 14, B.Batuk 9, J.Anderson i M.Slaughter po 8.