Euroliga: Turecki milioner ograł Žalgiris

Udana pasa Žalgirisu w rozgrywkach Euroligi została przerwana. Kownianie w domowym pojedynku z wynikiem 67:76 ulegli koszykarzom Fenerbahce Stambuł.

Obie drużyny przystąpili do pojedynku w świetnej formie. Goście z Turcji po 5 wygranych mecza w Eurolidze, z kolei gospodarze po 4 zwycięstwach w 5 spotkaniach.

W pierwsze dwie kwarty mecz był wyrównany, a goście mieli niedużą przewagę. Tuż przed dużą przerwą mistrzowie Litwy przejęli inicjatywę, a połowa zakończyła się z minimalną przewagą Žalgirisu, 31:30.

w trzeciej odsłonie przewagę drużynie z Turcji przyniósł Mahmutoglu Mehli, który trafił cztery z czterech rzutów zza trzy i skomplikował sytuację Žalgirisu.

Mimo 7 punktowej przewagi rywali, w decydującej odsłonie Žalgiris zdołał wyrównać rezultat, a nawet zdobyć minimalną przewagę- 56:55. Jednak końcówka spotkania należała do gości, którzy zwyciężyli mimo nieobecności niektórych kluczowych graczy, takich jak Jan Vesely czy Kostas Sloukas.

Był to 12 pojedynek między tymi drużynami. 8 raz zwycięstwo celebrowali Turcy, a 4 kownianie.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 15 (7 zbiórek), Kevin Pangos 11, Brock Motum 10, Augusto Lima i Leo Westermann po 8.

Fenerbahče: Ekpe Udoh 16, Melih Mahmutoglu 14, Bobby Dixon 12.