Euroliga: Przegrana Žalgirisu po wyrównanej walce

Mistrz Litwy, kowieński Žalgiris poniósł już 5 porażkę w szóstej kolejce koszykarskich rozgrywek Euroligi. Chociaż kownianie na wyjeździe z wynikiem 86:92 ulegli Barcelonie, to mimo wszystko nawiązali walkę z utytułowanym rywalem.

Šarūnas Jasikevičius jest dobrze znany katalońskiej publiczności z występów w barwach Barcelony, dlatego szkoleniowiec został przywitany oklaskami.

Lepszy początek spotkania mieli gospodarze, którzy pierwszą kwartę zakończyli z 4 punktową przewagą. W drugiej odsłonie trwała zacięta walka. Pod koniec kwarty zielono- białym udało się uzyskać dwupunktowe prowadzenie, jednak celny rzut zza łuku Brada Olesona przewrócił przewagę rywalom.

W trzeciej kwarcie najbardziej fascynującym zagraniem był celny rzut Lukasa Lekavičiausa z własnej połowy boiska.

W decydującej odsłonie lider gospodarzy i były koszykarz Lietuvos rytas Wilno, Tyrese Rice grał coraz pewniej, z kolei w barwach kownian, drugi według skuteczności Paulius Jankunas zdobył 5 faul i nie mógł kontynuować pojedynku. Barcelona ostatecznie przechwyciła inicjatywę w pojedynku i odniosła zwycięstwo.

Rekordowy mecz w Eurolidze rozegrał Brock Motum, który zdobył 26 punktów.

Žalgiris: B.Motum 26, P.Jankūnas 12, A.Kavaliauskas 10, K.Pangosas 9, L.Lekavičius 9, A.Lima 7

Barcelona: T.Rice 20, P.Koponen 16, A.Vezenkov 12, M.Eriksson 11.