• 16 grudnia, 2016 0:03

Euroliga: Porażka Žalgirisu z Olympiakosem

Po dwóch zwycięstwach z rzędu w rozgrywkach Euroligi, kowieński Žalgiris na własnym parkiecie uległ z mistrzem Grecji Olympiakosem Pireus 75:88 (23:21, 17:21, 20:21, 15:25).

Zacięta walka trwała przez 3 kwarty, a przed decydującą odsłoną z trzech punktową przewagą prowadzili goście- 63:60. W ostatniej kwarcie Olympiakos zgromadził rekordową 8- punktową przewagę, którą zachował do końca pojedynku.

Žalgiris przegrał mimo rekordowej gry Lukasa Lekavičiusa, który wykonał 8 asyst i zaliczył rekord osobisty. W barwach gospodarzy prym wiódł kapitan, Paulius Jankūnas, który zdobył 18 punktów, i 7 zbiórek. 12 dodał Brock Motum, 11- Lukas Lekavičius.

Jest to 8 porażka mistrzów Litwy w obecnym sezonie Euroligi. Ekipa ma również 4 zwycięstwa i zajmuje 13 pozycję w tabeli. Olympiakos z odwrotnym dorobkiem plasuje się na 4 pozycji.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 18, Brock Motum 12, Lukas Lekavičius 11, Kevin Pangos i Leo Westermann po 7, Artūras Milaknis i Antanas Kavaliauskas po 6.

Olympiacos: Kostas Papanikolaou i Matt Lojeski po 16, Georgios Printezis 15.