Euroliga – porażka Žalgirisu z Anadolu Efes

Kowieński Żalgiris utrudnił sobie drogę do fazy TOP16 w Eurolidze koszykarzy. Mistrzowie Litwy przegrali u siebie z Anadolu Efes 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18).

Nie pomogła dobra gra Jamesa Andersona, który zdobył 18 punktów. Žalgiris tragicznie rozpoczął spotkanie – w pierwszej kwarcie rzucili tylko dwa punkty, do swojego kosza przepuszczając 16. Nic się nie zmieniło w drugiej i trzeciej odsłonie gry, kiedy prowadzenie gości utrzymywało się na poziomie 16 punktów (2:18, 20:36, 23:39, 26:42, 30:46).

W decydującej kwarcie obudził się Amerykanin Anderson. To dzięki jego inicjatywie na 39 sekund do końca gospodarze przybliżyli się do rywali na 6 punktów (55:61). Czasu jednak na coś więcej było za mało i Žalgiris zanotował czwartą porażkę w europejskich rozgrywkach. Na swoim koncie ma tyle samo zwycięstw.

Przegrana z ekipą ze Stambułu zepchnęła zielono-białych na 4 miejsce w grupie A i o miejsce w najlepszej szesnastce będą musieli jeszcze powalczyć. Szóste zwycięstwo i miejsce w TOP16 zapewnili Turcy i Real Madryt, który 101:98 pokonał Nizhnij Nowogród. W innym meczu tej grupy Uniks Kazań wygrał z Dinamo Banco di Sasaria 72:68.

Žalgiris: James Anderson 18, Paulius Jankūnas 13, Edgaras Ulanovas i Robertas Javtokas po 6, Artūras Gudaitis i Artūras Milaknis po 5, Lukas Lekavičius 3, Darius Songaila 1 punkt.

Anadolu Efes: Donataye Draper 14, Stratos Perperoglou 13, Donnie McGrath 12, Milko Bjelica 10, Okben Ulubay 9, Dario Saric 4, Stephane Lasme Emircan Kosut po 2 punkty.