• 26 października, 2016 23:17

Euroliga: Porażka Žalgirisu w Stambule

Mistrz Litwy w koszykówce, kowieński Žalgiris w trzeciej kolejce rozgrywek Euroligi na wyjeździe uległ z Fenerbachce Stambuł 68:82. Mimo że wyraźnym faworytem spotkania był Fenerbachce kownianie godnie walczyli przez większą część pojedynku.

Mocą napędową gospodarzy byli środkowi ekipy: Jan Vesely, Pero Antič i Ekpe Udo, którzy w sumie zdobyli 35 punktów. Defensywa Žalgirisu nie miała odpowiedzi na taką skuteczność środkowych rywali.

Po pierwszej kwarcie przewaga Fenerbachce wynosiła 4 punkty. Gospodarze nie mogli zdobyć większego prowadzenie z powodu skutecznej gry rozgrywającego gości, Leo Westermanna który w sumie zdobył 15 punktów dodając do tego 4 asysty. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 7 punktami. Na początku trzeciej odsłony Žalgiris popełniał błędy oraz często faulował, korzystali z tego podopieczni Željko Obradovića osiągają dwucyfrowe prowadzenie, jednak przed początkiem decydującej kwarty drużyny wciąż dzieliło 7 punktów.

W ostatniej odsłonie było widoczne zmęczenie kownian. Ubiegłoroczny finalista coraz pewniej prowadził, ostatecznie zwyciężając z wynikiem 68:82.

Žalgiris: L.Westermann 15 (4 asysty), B.Motum 14, A.Milaknis 10, P.Jankūnas 8, A.Kavaliauskas 7, K.Pangos 5,

Fenerbahce
: E.Udoh 14, J.Vesely 14, P.Antic 11, B.Bogdanavic 10.

Była top druga porażka Žalgirisu w trzeciej kolejce Euroligi. W kolejnym meczu w piątek, zielono- biali zmierzą się z Maccabi Tel- Avivem.