• 18 kwietnia, 2015 6:18

Euroliga: porażka Barcelony z Olympiakosem w 1/4 finału

FC Barcelona z Maciejem Lampe przegrała na własnym parkiecie z Olympiakosem Pireus 63:76 w drugim meczu 1/4 finału Euroligi koszykarzy. Polak uzyskał w 18 minut sześć pkt i cztery zbiórki. Mistrz Grecji to jedyny zespół, który wygrał na wyjeździe w ćwierćfinale.

Polak trafił dwa z pięciu rzutów za dwa punkty i dwa z czterech wolnych. Najwięcej dla Katalończyków uzyskał kapitan Juan Carlos Navarro – 16, a chorwacki środkowy Ante Tomic miał double-double – 14 pkt i 14 zbiórek. W zespole z Pireusu, który zdobył ostatnio mistrzostwo Euroligi w 2012 i 2013 roku, najskuteczniejszym był Georgios Printezis – 22 pkt i dziewięć zbiórek.

W innym piątkowym spotkaniu Real Madryt wygrał z Anadolu Efesem Stambuł 90:85 i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, by awansować do turnieju finałowego. „Królewskich” poprowadził do sukcesu rozgrywający Sergio Llull – 18 pkt i 12 asyst.

7 minut grał Jonas Mačiulis, który w tym czasie punktów nie zdobył, ale zebrał 2 piłki i raz asystował

Kolejne spotkania w tych parach odbędą się we wtorek, odpowiednio w Pireusie i Stambule.

Jednej wygranej, by znaleźć się w Final Four, który w tym roku odbędzie się w Madrycie (15-17 maja), potrzebują także gracze CSKA Moskwa i Fenerbahce Stambuł.