Euroliga: Królewscy wciąż za trudnym rywalem Žalgirisowi

Dwóch dobrych kwart nie wystarczyło, by pokonać madrycki Real. Žalgiris Kowno (2/5) uległ Królewskim (6/1) w meczu Euroligi koszykarzy 71:88 (23:24, 24:23, 13:25, 11:16).

Spotkanie lepiej rozpoczęli gości z Madrytu, którzy szybko zyskali prowadzenie (9:14, 12:18). Žalgiris nie zamierzał jednak się poddawać i co rusz wychodził na prowadzenie. Kwarta zakończyła się jednak zwycięstwem Realu – 24:23. Zwierciadlanym odbiciem pierwszych 10 minut była druga odsłona spotkania w Kownie, gdzie inicjatywę przejęli zielono-biali i przed przerwą widniał remis 47:47. Po wznowieniu gry Królewscy zaczęli dominować na parkiecie i zupełnie zaćmili gospodarzy: przewaga rosła z minuty na minutę (60:72, 63:77, 66:81), a minutę przed końcem wyniosłą ona rekordowe osiemnaście punktów (68:86). Žalgiris przegrał – 71:88.

Žalgiris: Robertas Javtokas 12, Artūras Milaknis 11, Darius Songaila, Willas Cherry i Paulius Jankūnas po 9.

Real: Rudy Fernandez 17, Felipe Reyes 16, Andres Nocioni 15, Marcus Slaughter 7.