• 24 października, 2014 23:25

Euroliga koszykarzy – niesamowite zwycięstwo Žalgirisu

Imponujące zwycięstwo w Eurolidze koszykarzy w piątek zanotował Žalgiris Kowno. Mistrzowie kraju pokonali u siebie ekipę Niżniego Nowogrodu 97:63 (23:17, 25:7, 27:18, 22:21).

Było to pierwsze zwycięstwo zielono-białych w tym sezonie i pierwsza porażka Rosjan. W pierwszej kolejce Litwini przegrali z Realem Madryt 71:80, a Niżnij Nowogród pokonał włoską drużynę Banco di Sardegna 88:86.

Žalgiris od początku spotkania dyktował grę i, po wyrównanej pierwszej kwarcie, przed przerwą odskoczyli rywalom na rekordową różnicę punktów – 48:24. Rywale w ciągu 10 minut rzucili zaledwie 7 „oczek”.

Tuż po przerwie goście trochę się obudzili, jednak dzięki taktyce Gintarasa Krapikasa gospodarze nie dali rywalom przybliżyć na niebezpieczną odległość i wygrali pierwszy w tym sezonie mecz w Eurolidze – 97:63.

Žalgiris: P.Jankūnas 13, D.Songaila, J.Anderson i R.Javtokas po 12, V.Kariniauskas 11, A.Gudaitis (7 zbiórek) 10, V.Lipkevičius 9, L.Lekavičius 6, A.Milaknis 5, T.Dimša 4, D.Tarolis 2, E.Ulanov 1.

Niżnij Nowogród: T.Rochestie 16, T.Thompkins 10, A.Parachovski 9, V.Ivlev i T.Kinsey po 7, W.Daniels 6, D.Chvostov i I.Saveljev po 4.