Euroliga koszykarzy – Neptūnas bliski sensacji

Dogrywki potrzebował mistrz Euroligi 2012 i 2013 roku, by pokonać kłajpedzki Neptūnas w meczu trzeciej rundy Euroligi koszykarzy 85:81 (17:15, 21:15, 17:25, 21:21, 9:5).

Neptūnas niczym nie ustępował wielokrotnym mistrzom Starego Kontynentu. Po niezłym starcie (4:1, 12:9) wicemistrzowie oddali jednak inicjatywę w ręce gości (17:27). Trzecia kwarta miała już inny przebieg i to gospodarze zaczęli dyktować swoje tempo – już na początku niedecydującej kwarty Neptūnas wyszedł na prowadzenie (63:58 i 70:65), którego niestety nie zdołał utrzymać do końcowego gwizdka.

Kilka błędów, nieobmyślane decyzje i niecelne rzuty sprawiły, że na kilkanaście sekund to niebiescy musieli ratować sytuację i Donatas Zavackas rzutem za dwa wyrwał remis 76:76. W dodatkowym czasie gry rywalizacja była wyrównana, aczkolwiek doświadczenie Greków pozwoliło w decydującym momencie zachować zimną krew i wygrać 81:85.

Neptūnas: Deividas Gailius 16, Donatas Zavackas 14, Simas Galdikas i Mustafa Adeen Shakura po 13, Martynas Mažeika 11, Egidijus Dimša i Arnas Butkevičius po 5, Mindaugas Girdžiūnas 4 punkty.

Olympiakos: Vassilis Spanoulis 34, Kostas Sloukas 13, Bryant Dunston i Matthew Lojeski po 10, Brent Petway 9, Dimitros Agravanis 6, Oliver Lafayette 3 punkty.

Przegrał również PGE Turów Zgorzelec. Polacy nie dali rady na wyjeździe FC Barcelonie 67:86 (21:23, 16:26, 18:23, 12:14). Mistrz Polski pozostaje bez zwycięstwa. Katalończycy mają komplet wygranych.