• 23 października, 2014 22:06

Euroliga – historyczne zwycięstwo Neptūnasu

Historyczne, bo pierwsze, zwycięstwo zaliczył debiutujący w Eurolidze Neptūnas Kłajpeda. Wicemistrzowie kraju pokonali w domu Crvenę Zvezdę z Belgradu 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20).

Neptūnas wspaniale rozpoczął mecz i dzięki staraniom Deividasa Gailiusa wyszedł na prowadzenie (25:20). W drugiej kwarcie przewaga wyrosła do 15 punktów, jednak goście lepiej zagrali decydującą kwartę i na 21 sekund do końca wyrównali – 81:81. Ostatnie punkty w spotkaniu rzucił Valdas Vasylius, a dzięki dobrej obronie „trójka” Marcusa Williamsa chybiła celu.

W szeregach zwycięzców najskuteczniejszy był Gailius, który zdobył 19 punktów. Mustafa Shakur dołożył 11, Donatas Zavackas 10, a Vasylius, Martynas Mažeika i Egidijus Dimša po 8 „oczek”. U Serbów najlepiej spisał się Williams (23 pkt) i Jaka Blazić (16 pkt).

Obie ekipy przegrały swoje pierwsze mecze. Litwini 69:88 ulegli Laboral Kutxa z Vitorii, a zespół z Belgradu przegrał z Galatasarayem Stambuł 68:76.