Euroliga: Historyczna wygrana Žalgirisu Kowno

Mistrz Litwy kowieński Žalgiris, dokonał historycznego wyczynu. Pierwszy raz po 17-letniej przerwie kownianie w rozgrywkach Euroligi zwyciężyli z broniącym tytuł CSKA Moskwa 79:74.

Pojedynek w Kownie był emocjonujący na tyle, że szkoleniowiec gospodarzy, Šarūnas Jasikevičius z powodu dwóch fauli technicznych by zmuszony opuścić parkiet już na początku czwartej kwarty.

W kluczowy moment celnym był Arturas Milaknis, rzut którego przyniósł zwycięstwo gospodarzom. W wtorkowy wieczór, podstawową gwiazdą Žalgirisu był Kevin Pangos, który zdobył 21 punkt trafiając 5 rzutów zza łuku. Double- double zdobył Leo Westermann, który zanotował po 10 punktów i zbiórek.

Gospodarze świetnie spisali się w defensywie, ponieważ lider moskiewskiej ekipy, Nando de Colo zdobył tylko 11 punktów. Była to dopiera 5 porażka CSKA w obecnym sezonie. Po przegranej z mistrzem Litwy, Rosyjska ekipa może stracić pozycję lidera. Z kolei Žalgiris z siedmioma zwycięstwami plasuje się na 12 miejscu w tabeli.

Žalgiris: K.Pangos 21, A.Lima 12, P.Jankūnas 11, L.Westermannas 10, B.Motum 9, E.Ulanovas 9, A.Milaknis 5

CSKA: J.Augustine 15, N.De Colo 11, C.Higgins 11.