• 28 lutego, 2014 23:25

Euroleague – Žalgiris poległ Monachium

Drugą kolejkę etapu Top 16 Euroligi koszykarzy Žalgiris zaczyna od porażki. Drużyna z Kowna uległa w Monachium Bayernowi 73:79 (24:20, 16:18, 19:12, 14:27).

Przez trzy kwarty biało-zieloni kontrolowali przebieg meczu, nawet Robertas Javtokas trafił za trzy punkty, i na decydujące 10 minut wybiegli z przewagą 7 punktów (59:52). Jednak początek czwartej kwarty należał do Bayernu – Niemcy zdobyli 10 punktów bez odpowiedzi i objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania (79:73).

To już siódma porażka kownian w Top 16, do tej pory wygrali tylko raz i plasują na ostatniej pozycji grupy F.

Žalgiris: Robertas Javtokas 18 (4 zbiórki), Šarūnas Jasikevičius 15 (4 asysty), Martynas Pocius 11, Tadas Klimavičius 10 (4 zbiórki), Justin Dentmon 8.

Bayern: Bryce Taylor 22, Malcolm Delaney (6 asyst), John Bryant (11 zbiórek) i Robin Benzing po 11 punktów.