• 30 listopada, 2016 22:31

EuroCup: Ważne zwycięstwo wilnian, oraz porażka Lietkabelisu

David Logan zdobył 23 punkty a wileński Lietuvos rytas wywalczył ważne zwycięstwo w 6 kolejce rozgrywek Pucharu Europy, w domowym meczu pokonując Bilbao RetaBet 83:71. Z kolei Lietkabelis Poniewież tylko końcówce z wynikiem 89:91 musiał przyznać wyższość BC Niżny Nowogród.

Zwycięstwo w Siemens arenie dla wilnian było 3 z kolei, dzięki temu Lietuvos rytas obecnie plasuje się na drugiej pozycji w grupie. Ważne jest to, że w rewanżowym pojedynku z hiszpańską ekipą Lietuvos rytas wygrał z większa przewagą niż uległ w pierwszej konfrontacji, gdzie przegrał z 5 punktową różnicą.

Wilnianie rozegrają jeszcze dwa spotkania na tym etapie. 7 grudnia czeka domowy pojedynek z Albą Berlin, i 14 grudnia z Montakit Fuenlabrado.

Lietuvos rytas: D.Logan 23, C.Fisher 15, A.Gudaitis 11, D.Gailius 9, R.Giedraitis i D.Gordon po 8.

RetaBet: Scott Bamforth 16, Michael Eric 13, Axel Hervelle i Ivanas Buva po 10.

W pojedynku w Rosji przez pierwsze 20 minut trwała gra ofensywna. Gospodarze z gry atakowali z 48 procentową skutecznością, goście nawet z 62 procentową. 14 punktów w pierwszej połowie dla poniewieżan zdobył Simas Galdikas, 11 dodał Ben Magden.

W barwach Lietkabelisu 20 minut na parkiecie spędził Krzysztof Ławrynowicz, który zdobył 8 punktów. Do tego dodał 3 zbiórka i dwie asysty. Z kolei Dariusz Ławrynowicz za 7 minut na swoje konto zapisał 2 punkty.

Lietkabelis Poniewież z 3 zwycięstwami i czterema porażkami zapewnił już sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Niżny Nowogród: I.Strebkov 31, D.Kane i S.Sanders-Vene po 16, P.Gubanov 12.