• 24 listopada, 2016 0:11

EuroCup: Przegrana Lietkabelisu, skuteczny Ławrynowicz

Drużyna Lietkabelis Poniewież nie zdołała odnieść czwartego zwycięstwa w rozgrywkach koszykarskiego Pucharu Europy. Poniewieżanie na własnym parkiecie z wynikiem 68:69 ulegli Cedevicie Zagrzeb.

Po pierwszej połowie przewaga Cedevity wynosiła 7 punktów- 39:32. Z powodu słabej gry Lietkabelisu gościom udało się podwyższyć ją do 14 punktów- 50:36.

Gospodarze jednak nie zamierzali kapitulować, poszli za ciosem, 12:3 i zmniejszyli prowadzenie do 5 punktów (48:53). 4 minuty przed końcem pojedynku wynik był równy- 59:59. Liekabelisowi nie udało się wykorzystać potencjał ofensywny, a w końcówce meczu 4 punkty należały do Cedevity. Jednak w ostatniej akcji Lorenzo Williams trafił rzut zza łuku i zmniejszył prowadzenie gości do minimum i ustalił wynik na 69:68.

Najskuteczniejszym w barwach Lietkabelisu był Krzysztof Ławrynowicz, który na parkiecie spędził 23 minuty, zdobył 16 punktów i zebrał z tablic 3 piłki. Dariusz Ławrynowicz wciągu 6 minut zaliczył jedną zbiórkę i asystę.

Lietkabelis z 3 zwycięstwami oraz 3 porażkami zajmuje 3 miejsce w tabeli grupy A.

Lietkabelis: K.Ławrynowicz 16, B.Madgen 15, M.Lukauskis 10, Ž.Skučas 8.