• 3 listopada, 2016 6:11

EuroCup: Porażka wilnian po thrilerze

Koszykarze Lietuvos rytas Wilno wciąż próbują wywalczyć pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup. We środę podopieczni Tomasa Pačėsasa po dwch dogrywkach z wynikiem 115:124 ulegli ekipie Alba Berlin.

Tradycyjnie wilnianie próbowali skutecznie wykorzystywać swoją mocną stronę,a mianowicie rzuty za trzy punkty. Lecz w pierwszej połowie pojedynku procent trafności był na niskim poziomie. W ostatniej odsłonie sytuacja się poprawił a wilnianom dzięki staraniom Davida Logana udało się zdobyć dwupunktowe prowadzenie. W ostatnich sekundach czasu zasadniczego zwycięstwo z linii rzutów wolnych mógł przynieść Logan, lecz trafił on tylko jeden z dwóch strzałów co przyniosło dogrywkę.

W drugiej dogrywce koszykarze Alba z Elmedinem Kikanovicem na czele zwiększyli tempo gry, poprawiając przede wszystkim celność rzutów „za trzy”. Lietuvos rytas nie nadążał za rywalami którzy poszli za ciosem i ostatecznie poniósł kolejną porażkę w rozgrywkach EuroCup.

ALBA: Elmedin Kikanovic 33, Dominique Johnson 24, Peytonas Siva 23, Dragan Milosavljevic 16.

Lietuvos rytas: Corey Fisher, David Logan i Deividas Gailius po 23, Drew Gordon 16, Artūras Gudaitis 15, Artūras Jomantas 10.