• 27 października, 2016 0:01

EuroCup: Nieudana kolejka dla litewsich ekip

Ekipy koszykarskie Lietkabelis Poniewież i Lietuvos rytas Wilno we środę stoczyły mecze w rozgrywkach 7 days EuroCup. Niestety dzień dla litewskich drużyn nie był udany. Poniewieżanie z wynikiem 72:75 ulegli BC Nizhny Novgorod, z kolei Wilnianie z wynikiem 76:80 przegrali z Basket Bilbao.

Pojedynek w Poniewieżu był bardzo wyrównany,a ekipie gospodarzy udało się zdobyć większe prowadzenie dopiero w trzeciej odsłonie. Mimo to rywalom udało się wyrównać mecz, mało tego na początku decydującej odsłony rosyjska ekipa poszła za ciosem i zdobyła prowadzenie. Jednak Poniewieżanie nie zamierzali składać broni i wyrównali wynik, 72:72. Kluczowy błąd, gdy do końca pojedynku pozostało 11 sekund, popełnił Mindaugas Lukauskis,a zwycięstwo dla Nizhny Novgorod rzutem za trzy przyniósł Petr Gubanov.

Świetny mecz w mecz w barwach gospodarzy rozegrał Krzysztof Ławrynowicz, który zdobył 17 punktów i 10 zbiórek.

W grupie A, Lietkabelis ma 2 zwycięstwa i jedną porażkę.

Lietkabelis: K.Ławrynowicz 17, M.Lukauskis 13, Ž.Skučas 11.

Nizhny Novgorod: P.Gubanov 20, D.Kane 17, I.Strebkov 11.

W pojedynku w Hiszpanii, Lietuvos rytas rozegrał trudny mecz. Wilnianie przez większą część meczu pełnili rolę goniącego. W drugiej odsłonie przewaga Basket Bilbao wynosiła 15 punktów. Po upływie kilku minut, podopieczni Tomasa Pačesasa po woli rozpoczęli nadrabianie strat, a przed początkiem decydującej kwarty drużyny dzieliły tylko 3 punkty. Lietuvos rytas miał szansę na zwycięstwo w ostatnich sekundach pojedynku, lecz rzut Drew Gordona został zablokowany.

Liderem Wilnian już tradycyjnie był David Logan, który zdobył 19 punktów, Drew Gordon dodał 16. W ekipie triumfatorów Alex Mumbru zdobył 19 oczek.

Lietuvos rytas Wilno w grupie B poniósł już drugą porażkę i tabeli plasuje się na 5 miejscu.

Basket: A.Mumbru 19, S.Bamforthas 14, A.Hervelle ir M.Ericas po 10.