Euro 2016: Niemcy ograli Węgrów w teście przed mistrzostwami

Niemcy pokonali Węgrów 2:0 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w Gelsenkirchen. Oba zespoły przygotowują się do rozpoczynających się 10 czerwca mistrzostw Europy, a mistrzowie świata będą rywalem Polski w grupie C.

Gospodarze wygrali z Węgrami w sposób przekonujący. Byli lepszym zespołem przez zdecydowaną większość spotkania i uspokoili swoich kibiców po niespodziewanej porażce ze Słowacją 1:3 sześć dni temu w Augsburgu.

W 68. minucie na boisku pojawił się Bastian Schweinsteiger, który rozegrał pierwszy oficjalny mecz od marca. Przez 76 dni zmagał się z kontuzją kolana. Był to jego 115. występ w reprezentacji. Na kilka minut z ławki rezerwowych wszedł również Lukas Podolski.

„Okres próbny się dla nas skończył. Teraz chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi” – mówił przed meczem selekcjoner Joachim Loew.

W zespole gości wystąpili znani z boisk polskiej ekstraklasy Gergo Lovrencsics i Tamas Kadar (obaj Lech Poznań), a także Richard Guzmics (Wisła Kraków). Napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikolic był rezerwowym.

Niemcy zmierzą się z Polską 16 czerwca na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Poza tym rywalizować będą także z Irlandią Północną i Ukrainą.

Z kolei Węgrzy trafili do grupy F z Austrią, Islandią i Portugalią.