polskieradio.pl zw.lt

Euro 2016: Historyczna wygrana reprezentacji Polski!

Historyczna wygrana reprezentacji Polski! Podopieczni Adama Nawałki po rzutach karnych wygrali z reprezentacją Szwajcarii i pierwszy raz w historii awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

5 min – Polacy zdominowali rywali, biało-czerwoni przeprowadzają akcję za akcją

12 min – świetna interwencja „ministra obrony” Michała Pazdana, nie dość że wybił strzał, to jeszcze z sędzią „wynegocjował”, że rzut rożny Szwajcarom się nie należy

19 min – rzut rożny dla Polski, fajnie pomyślany, ale Arek Milik ponad poprzeczką

32 min – rzut rożny dla Szwajcarii, Piszczek jednak przejął piłkę i rozpoczął szybką akcję. Piłkę jako ostatni dotknął Milik, miał szanse na zdobycie gola, ale znów się nie udało

39 min – Kamil Grosicki dośrodkowuje w pole karne, Milik przepuścił piłkę, do której dopadł Jakub Błaszczykowski i pewnie uderzył zdobywając pięknego gola, gola numer „2” na tych mistrzostwach

50 min – Robert Lewandowski miał świetną okazję w polu bramkowym, strzelił w górną część bramki, ale Yann Sommer pewnie obronił

72 min – faul Mączyńskiego, przynajmniej tak uważa sędzia. Rzut wolny dla Szwajcarii, piłka ustawiona na około 25. metrze. Ricardo Rodriguez przymierzył idealnie, ale Fabiański zareagował bezbłędnie, obrona meczu na tę chwilę

81 min – Gol dla Szwajcarii. Co za piękna bramka! Zdeterminowany Xherdan Shaqiri w polu karnym popisał się akrobatycznym uderzeniem, wyskoczył wykonał najwyższej jakości uderzenie nożycami. Łukasz Fabiański tym razem był bezradny

90 min – sędzia dolicza 4 minuty

91 min – rozpoczyna się dogrywka

100 min – pierwsza zmiana w polskiej reprezentacji, schodzi Mączyński zmienia go Jodłowiec

104 min – Drugą zmianę zaordynował Adam Nawałka. Boisko opuszcza Grosicki, w jego miejsce wchodzi Sławomir Peszko

112 min – Żółta kartka dla Pazdana za faul taktyczny i nieprzepisowe zatrzymanie Derdiyoka

117 min – Peszko rozpoczynał kontrę Polaków, ale sfaulował go Djourou, za co słusznie zobaczył żółtą kartkę

120 min – O tym, kto będzie w finale, zadecydują rzuty karne

Trafia Lichtsteiner. Uderzył w środek, a Fabiański pofrunął w prawy róg bramki

Jest! Pięknie uderzył Lewandowski! W samo okienko!

Nie ma gola!!!! Xhaka uderzył obok bramki!!!!

Arkadiusz Milik: Udało się!!! Sommer miał piłkę na rękach, ale ta i tak wpadła do bramki!

Shaqiri: Pewne uderzenie, Fabiański nie miał szans na obronę

Glik: JEST!!!! Mocno, w prawy róg bramki!! Sommer bez szans!

Shaer: Kolejny pewny strzał w lewy róg bramki. Fabiański konsekwentnie rzuca się w prawą stronę

Błaszczykowski: Tak!!!!! Pewnie uderza „Kuba”!!!!!!

Krychowiak: Tak, tak, tak!!!!! Jesteśmy w ćwierćfinale Euro 2016!!!!

1:1 po czasie zasadniczym, 4:5 po rzytach karnych dla Polski.