• 13 sierpnia, 2015 9:26

Eneco Tour: Boonen najszybszy w Ardooie, Navardauskas 34.

Litwin Ramūnas Navardauskas (Team Cannondale-Garmin) zajął 34. miejsce na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Eneco Tour z Beveren do Ardooie (171. 9 km). Wygrał Belg Tom Boonen z grupy Etixx-Quick Step.

Drugi w tym samym czasie co zwycięzca finiszował w Belgii Francuz Arnaud Demare (FDJ), a trzeci Włoch Elia Viviani (Team Sky). Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Niemiec Andre Greipel (Lotto), zwycięzca poprzedniego etapu.

Boonen dzięki uzyskanej w środę bonifikacie awansował w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Do lidera Holendra Jespera Asselmana (Rommpot) traci już tylko, tak samo jak Włoch Viviani, jedną sekundę. Navardauskas (+15 sek.) jest 33.

Na czwartek zaplanowano etap jazdy indywidualnej na czas (13,9 km) wokół holenderskiego miasta Hoogerheide.

Wyścig w Holandii i Belgii, rozgrywany bez udziału polskich kolarzy, jest zaliczany do klasyfikacji UCI World Tour. Zakończy się w niedzielę.