• 29 grudnia, 2014 14:50

Elwira Branicka – srebrną medalistką Mistrzostw Łotwy w biatlonie

W weekend w Madonie odbyły się Mistrzostwa Łotwy w biatlonie w dyscyplinach sprintu i wyścigu indywidualnym. Równolegle najlepsi młodzi biatloniści Litwy prowadzili eliminacje do udziału w Europejskim Młodzieżowym Festiwalu Olimpijskim - podaje Samorząd Rejonu Wileńskiego.

vrsa.lt

W pierwszym dniu zawodów biatloniści zmagali się w sprincie na 7,5 km oraz 6 km. Nie sprzyjał im na pewno 9-stopniowy mróz, który wniósł swoje korekty w końcowym protokole. Wielu biatlonistom marzli palce rąk, co bardzo przeszkadzało przy strzelaniu. Taki los napotkał biatlonistów Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Radosława Aleksandrowa, Arnolda Lepiochina i Harolda Lapkauskasa, startujących na dystansie 7,5 km. Aleksandrow (+5) na mecie był 6., Lepiochin (+4) – 9., a Lapkauskas (6+) zajął 13 miejsce. Elwira Branicka pudłowała 4 razy i w kobiecej rywalizacji, na krótszym dystansie, zajęła 6 miejsce.

Następnego dnia biatloniści mieli do pokonania 10 km (dziewczyny – 8 km) w wyścigu indywidualnym. W ten mroźny dzień z sportowców rejonu wileńskiego najlepiej poradziła sobie Elwira Branicka. Elwira (+6) dobrze ślizgnęła na nartach, na przedostatnim strzelaniu nawet prowadziła, aczkolwiek strzelając na stojąco popełniła trzy błędy i zajęła ostatecznie 2 miejsce, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie. Chłopcy znowu nie poradzili sobie z chłodem: Radosław Aleksandrow popełnił 10 błędów i zajął 10 miejsce,  Arnold Lepiochin finiszował na 14 pozycji, popełniając 15 błędów, a Harold Lapkauskas pudłował 15 razy i zajął 14 miejsce.

Po tych zawodach Elwira Branicka wywalczyła prawo reprezentowania Litwy na Europejskim Młodzieżowym Festiwalu Olimpijskim w Austrii, który odbędzie się 25-30 stycznia.