Eliminacje LM: Remis Žalgirisu w pierwszym meczu

Žalgiris Wilno rozegrał pierwszy pojedynek 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów . Faworyzowany gość z Kazachstanu- Astana FC nie zdołał przełamać walecznych wilnian remisując z nimi 0:0.

Gospodarze pewnie rozpoczęli mecz,a różnica klas między drużynami nie była widoczna. Pierwszą niebezpieczną sytuacje przy bramce gości stworzył Linas Pilibaitis, który po dośrodkowaniu Sauliausa Mikoliūnasa strzelił głową nad poprzeczką.

W drugiej połowie natarcia gości na bramkę wilnian były coraz częstsze lecz mało skuteczne. W 60 minucie groźny strzał z odległości po podaniu rożnym, wykonał pomocnik biało- zielonych, Slavko Blagojevič. W 77 minucie Elivelto, który na boisku pojawił się po zmianie Sauliausa Mikoliūnasa, strzelił bramkę, która niestety nie została uznana z powodu spalonego.

Kilka minut później Elivelto asystował piłkę, a Donovan Slijngard uderzeniem z ostrego kąta trafił w słupek. Pod koniec pojedynku świetnej okazji nie wykorzystał debiutant ekipy Andrija Kaludjerovič, który nie zdołał pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam.

Astana jest ekipą, która w ubiegłym sezonie brała udział w fazie finałowej Ligi Mistrzów gdzie nie przegrała w żadnym z domowych meczów.

Rewanżowy pojedynek Žalgiris- Astana odbędzie się 20 lipca w stolicy Kazachstanu.