el. Pucharu Europy: Troki zdobyli zwycięstwo w Szkocji

Piłkarski wicemistrz Litwy FK Troki od zwycięstwa rozpoczął zmagania w eliminacjach do Pucharu Europy. Ekipa ze stolicy witoldowej w pierwszym dwumeczu sensacyjnie z wynikiem 2:1 pokonała szkocki "St. Johnstone".

Goście zanotowali świetny start i już w 13 minucie cieszyli się z pierwszej bramki. Rosjanin Maksim Maksimov jako pierwszy zapisał się na listę strzelców. Maksimov wykorzystał świetne podanie Oscara.

Jednak po zdobytej bramce inicjatywę przejęli gospodarze. Po kilku niebezpiecznych sytuacji przy bramce Trok w 32 minucie piłkarze St. Johnstone wyrównali wynik. Bramkę strzałem głową zdobył Joseph Shaughnessy.

Jednak ekipa z Perth nie długo cieszyła się zdobytym golem. Już po upływie 4 minut mocnym oraz celnym strzałem popisał się Vaidotas Šilėnas (2:1). W 83 minucie zdobywca gola Šilėnas otrzymał druga żółtą kartkę i opuścił boisko. Jednak gospodarze nie zdołali wyrównać wynik.

Drugi pojedynek między tymi drużynami odbędzie się 6 lipca o 19:00 na stadionie LFF w Wilnie.