• 14 listopada, 2014 21:05

El. ME: Polska rozbiła Gruzję, wieloletnia niemoc przełamana

Reprezentacja Polski przezimuje na fotelu lidera grupy D eliminacji Euro 2016. Po niedosycie, jaki można było odczuć po pierwszej połowie, Biało-Czerwoni rozbili w drugiej części Gruzję.

eurosport.onet.pl/

Zwycięstwo 4:0 (0:0) sprawia, że to wciąż drużyna musi być goniona przez resztę stawki. Przed sobą ma natomiast autostradę do Francji. Gdyby Polska przegrała z Gruzją, cały wypracowany zwycięstwem nad Niemcami handicap byłby już tylko wspomnieniem. Męczarnie w pierwszej połowie wynagrodziły wszystkim trafienia Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Sebastiana Mili i Arkadiusza Milika.

Rywale do pierwszego gwizdka bardziej zajmowali się sobą, niż polską drużyną. Mówiło się, że gruzińską kadrą szarpały wewnętrzne konflikty, a trener Temur Kecbaja jeszcze w czwartek zapowiedział, że po zakończeniu meczu skończy pracę z reprezentacją. Adam Nawałka nie mógł nie wyczuć doskonałej okazji do wywalczenia wreszcie wyjazdowych trzech punktów (nie licząc spotkań z amatorskimi San Marino i Gibraltarem, Biało-Czerwoni ostatni raz jako goście triumfowali w… 2007 roku). Znów zdecydował się zatem na ofensywny duet Milik-Lewandowski, których wsparł bohaterem październikowych meczów, Milą.

Jeśli mecz z Gruzją nazwiemy egzaminem dojrzałości, możemy liczyć na to, że reprezentacja Adama Nawałki jest w stanie dokonywać sporych rzeczy. Taką było pierwsze zwycięstwo nad Niemcami, taką jest przełamanie siedmioletniej niemocy.