• 16 listopada, 2014 0:09

El. ME 2016 – Litwa nie zdała egzaminu w Szwajcarii

Drugie miejsce w tabeli w czasie zimowej przerwy pozostało w marzeniach kibiców litewskiej piłki nożnej. Litwini nie dali rady Szwajcarii, uczestniczce ostatniego mundialu, i przegrali aż 0:4 (0:0).

Gospodarze murawy od pierwszego gwizdka wzięli inicjatywę w swoje nogi i rozpoczęli istny rozstrzał Giedriusa Arlauskisa, który w pierwszej połowie znakomicie bronił siatki Litwy. Jednak po godzinie wspaniałych interwencji przyszedł moment i na kapitulację – po podaniu z rożnego piłka prześlizgnęła przez palce Arlauskisa i wpadła do bramki.

Pierwszy gol otworzył puszkę Pandory – niedługo po wznowieniu wynik podwoił Fabian Schar, a trzeci i czwarty gwoździe do trumny wbił Xherdan Shaqiri. Ten mierzący 169 cm piłkarz na listę strzelców wpisał się w 80 i 90 minutach.

W barwach Litwy w tym meczu zadebiutowali 23-letni Tautvydas Eliošius i 20-letni Donatas Kazlauskas.

Zwycięstwo Szwajcarii oznacza, że po czterech kolejkach trzy drużyny mają po 6 punktów: Litwa plasuje się jako czwarta, trzecia jest Szwajcaria, a na drugiej pozycji – Słowenia. Z dwunastoma punktami prowadzi Anglia. Na dole tabeli plasuje się San Marino (1 pkt), które sensacyjnie zremisowało z Estonią (4 pkt).

We wtorek Helweci zmierzą się we Wrocławiu w towarzyskim spotkaniu z Polską.