• 5 września, 2015 12:45

El. ME 2016: kryzys Grecji, Irlandia lepsza od Wysp Owczych

Reprezentacja Irlandii Pn. pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze 3:1 i została nowym liderem grupy F eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016.

IAR

Mecz w Torshavn miał do przerwy wyrównany przebieg – na gol dla gości Garetha McAuleya z 12. minuty, w 36. odpowiedział Joan Edmundsson. W 65. minucie zdobywca bramki dla Wysp Owczych dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Już 6 minut później na 2:1 dla gości podwyższył McAuley, a w 75. minucie wynik meczu ustalił Kyle Lafferty.

Dotychczasowy lider grupy F, Rumunia, bezbramkowo zremisował w Budapeszcie z Węgrami.

Pogłębia się kryzys reprezentacji Grecji, która poniosła piątą porażkę w siódmym meczu (przy dwóch remisach), przegrywając w Pireusie z Finlandią 0:1 po golu Joela Pohjanpalo z 75. minuty.

Tymczasem w meczu grupy I reprezentacja Danii zremisowała w Kopenhadze z Albanią 0:0. Liderem grupy pozostaje Portugalia.

W drugim meczu Serbia pokonała w Nowym Sadzie Armenię 2:0 po samobójczym golu Lewona Hayrepetyana w 22. minucie i trafieniu Adema Ljajića (53’).