El. Ligi Europy: Troki zakończyły przygodę w 3 rundzie

Wicemistrz Litwy w piłce nożnej, Troki w czwartek wieczorem zakończyły swoją podróż w zmaganiach europejskich. Ekipa ze stolicy witoldowej nie zdołała awansować do 4 rundy eliminacji Ligi Europy ulegając w rewanżowym pojedynku macedońskiej "Shkendiji" 3:0.

Przed tygodniem w Wilnie mecz zakończył się z wynikiem 2:1 dla gospodarzy, którzy w przeciągu 30 minut nie zdołali powiększyć prowadzenia uwzględniając iż rywali z powodu dwóch czerwonych kartek było mniej.

„Shkendija” energicznie rozpoczęła mecz i w przeciągu 25 minut zdołała 2 razy trafić w poprzeczkę. W 29 minucie ekipie gospodarzy wreszcie udało się zdobyć pierwszego gola. Bramką z dystansu popisał się B.Ibraimi.

W 42 minucie wynik podwoił kapitan ekipy F.Hasani z rzutu wolnego. W drugiej połowie „rycerze” częściej przebywali przy piłce jednak realnej akcji ofensywnej nie zdołali stworzyć. Szanse zmalała w 72 minucie gdy, Arūnas Klimavičius ujrzał przed sobą 2 żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 88 minucie F.Hasani ustalił wynik na 3:0.