El. Ligi Europy: Troki coraz bliżej historycznego osiągnięcia

Wicemistrz Litwy w piłce nożnej "Troki" od zwycięstwa rozpoczęły trzecią rundę eliminacji do Ligi Europy. "Troki" w pierwszym meczu na stadionie LFF w Wilnie z wynikiem 2:1 pokonali "Shkëndija" Tetovo z Macedonii. Rewanżowy pojedynek odbędzie się za tydzień.

Piłkarze ze stolicy Witoldowej mecz rozpoczęli idealnie, ponieważ już w pierwszej minucie gospodarzom udało się zdobyć bramkę. Błąd popełniony prze bramkarza oraz obrońcy gości doprowadził do lekkiej bramki Maksima Maksimova. Po kilku minutach podwoić prowadzenie mógł Modestas Vorobjovas, jednak piłka minęła słupek w kilku centymetrach.

W drugiej połowie pierwszej odsłony to goście dłużej posiadali piłkę, jednak „Trokom” kilka razy udało się stworzyć niebezpieczne kontry. W 34 minucie „Shkëndija” miała pierwszą realną okazję na zdobycie gola, jednak słupek „uratował” piłkarzy wicemistrzów Litwy. Aczkolwiek po upływie kilku minut Stenio Junior wyrównał wynik.

W drugiej połowie początek znów należał do gospodarzy. W 52 minucie Piłkarz Trok Maksim Maksimov, a także najskuteczniejszy napastnik eliminacji do Ligi Europy, zdobył swoją siódmą bramkę, posyłając piłkę głową w stronę siatki rywali. Na tym kłopoty gości się nie zakończyły. 5 minut po straconej bramce czerwoną kartkę przed sobą zobaczył zdobywca gola Stenio Junior. A po upływie kolejnych 5 minut z powodu drugiej żółtej kartki, boisko był zmuszony opuścić Ardian Cuculi. Niestety posiadaną przewagę ilościową piłkarze Troki nie zdołali wykorzystać. Defensywa „Shkëndija” pozwoliła na zachowanie wyniku.

Rewanżowy pojedynek odbędzie się za tydzień.

Z kolei Sūduva Mariampol, także odniosła zwycięstwo w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Sūduva z wynikiem 3:0 pokonała faworyta pary, szwajcarski „Sion“.