El. Ligi Europy.Historyczne zwycięstwo! Troki w drugiej rundzie eliminacji

Piłkarska drużyna Trok zdołała awansować do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Co więcej "rycerze" w domowym pojedynku na stadionie LFF w Wilnie po raz kolejny pokonali szkocką ekipę „St. Johnstone“ (1:0). W pierwszym pojedynku, który odbył się w Perth piłkarze ze stolicy witoldowej wygrali z wynikiem 2:1.

Zwycięską bramkę w 88 minucie spotkania zdobył najskuteczniejszy napastnik Trok Maksim Maksimov. Wicemistrzom Litwy udało się zdobyć bramkę mimo, że ekipa od 57 minuty grała w osłabieniu. Z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić kapitan drużyny Arūnas Klimavičius.

Goście mieli przewagę terytorialną oraz stosowali wysoki pressing. Zaliczyli kilka niebezpiecznych strzałów na bramkę jednak gola zdobyć nie zdołali.

Kolejnym rywalem Trok w drodze do wymarzonej Ligi Europy będzie Szwedzki IFK Norrkoping. Ekipa w dwumeczu z FC Prishtina Kosowo zwyciężyła z wynikiem aż 6:0.