• 14 sierpnia, 2014 6:01

El. ME koszykarzy – Polska rozgromiła Luksemburg

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała na wyjeździe Luksemburg 113:61 (26:10, 23:17, 39:24, 25:10) w meczu 2. kolejki grupy C kwalifikacji mistrzostw Europy 2015. To drugie zwycięstwo podopiecznych amerykańskiego trenera Mike'a Taylora.

W niedzielę na zakończenie pierwszej rundy eliminacji Polacy zmierzą się z Austrią w Schwechat.

Biało-czerwoni zdeklasowali rywali z Luksemburga i byli lepsi w każdym elemencie gry. Mieli 71 procent skuteczności rzutów z gry, a 79 proc. za dwa punkty, wygrali walkę pod tablicami 38:13. Polscy rezerwowi zdobyli 37 punktów, podczas gdy rywale wychodzący z ławki tylko 16.

W zespole zabrakło chorego środkowego Przemysława Karnowskiego, który pozostał w Polsce i nie wiadomo, czy dołączy do drużyny na spotkanie z Austrią.

Po 20 minutach drużyna trenera Mike’a Taylora prowadziła 49:27, a trzecią kwartę wygrała 39:24. Jedyną rzeczą, która Polacy będą musieli poprawić w kolejnych meczach, to zmniejszenie liczby strat – w spotkaniu z Luksemburgiem złych podań było aż 20.