Ekstraklasa piłkarska: Remis Legii, po bramce reprezentanta Litwy

Mistrz Polski Legia Warszawa zremisował na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1:1.

Trener „Wojskowych” Besnik Hasi w perspektywie wtorkowego meczu z zespołem z Bośni i Hercegowiny Zrinjski Mostar (1:1 w pierwszym meczu) w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów oszczędził niektórych swoich graczy. Wydawało się, że bez Tomasza Jodłowca, Michała Pazdana, Ondreja Dudy i Nemanji Nikoilicia mistrzowie Polski bez problemów pokonają pierwszego ligowego rywala w tym sezonie.

Gospodarze swoją przewagę udokumentowali tuż przed przerwą, kiedy Michaił Aleksandrow pokonał Mariana Kelemena głową. Jednak 12 minut po zmianie stron przedstawiciel litewskiej reprezentacji, Fedor Cernych wykorzystał fatalny błąd Jakuba Rzeźniczaka i doprowadził do wyrównania. Poza tym gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Aleksandrowa i mogą być zadowoleni, że w tym spotkaniu zdobyli punkt.