PAP zw.lt

Ekstraklasa: Dublet reprezentanta Litwy, Jagiellonia znów na czele tabeli

Jagiellonia Białystok ma najwięcej zwycięstw w lidze i znów jest liderem Ekstraklasy. W sobotni wieczór "Jaga" rozbiła 4-1 Koronę Kielce i objęła prowadzenie w rozgrywkach. Bohaterem spotkania został reprezentant Litwy Fedor Černych.

Zaledwie 30 sekund potrzebowała Jagiellonia, by stworzyć pierwszą bramkową sytuację. Fedor Černych tuż po rozpoczęciu gry wdarł się z piłką z lewej strony pola karnego, lecz jego strzał obronił Milan Borjan.

Kibice Korony mieli pierwszy powód do celebrowania, gdy po rzucie rożnym i strzale Rafała Grzelczaka piłkę do pustej bramki wpakował Ilijan Micanski.

W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że Korona zmaga się z zadyszką spowodowaną grą ostrym pressingiem. Bez litości wykorzystali to gospodarze, a ich bohaterem okazał się nowy nabytek, Cillian Sheridan.

Irlandczyk najpierw zanotował asystę przy bramce Przemysława Frankowskiego, kiedy to obsłużył go dobrym dośrodkowaniem. Wracający Grzelak minął się z piłką, a skrzydłowemu „Jagi” nie pozostało nic innego jak tylko umieścić ją w siatce.

Białostoczanie zaskoczyli rywali szybkim wyrzutem z autu, w wyniku czego Sheridan stanął oko w oko z Borjanem. Piłka po strzale napastnika odbiła się najpierw od słupka, potem od bramkarza, aż w końcu wpadła do siatki.

Bohaterem drugiej połowy był Černych. W 70. minucie przeprowadził znakomitą akcję lewym skrzydłem, łatwo ograł Vladislavsa Gabovsa i trafił w krótki róg.

Jagiellonia odniosła 15. zwycięstwo w 25. meczu tego sezonu.