Dwie polskie drużyny w finałach Ligi Mistrzów siatkarzy!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii zagrają w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Bełchatowianie wygrali z Sir Safety Perugia 3:1, a Rzeszowianom nie przeszkodziła porażka Lokomotiwowi Nowosybirsk 2:3.

Asseco Resovia dołączyła do PGE Skry Bełchatów, która awansowała po zwycięstwie nad Sir Safety Perugia. Mistrzowie Polski dopiero w czwartym secie niesieni ogłuszającym dopingiem publiczności postawili kropkę nad „i”. Rywali dobili asem serwisowym zakończył spotkanie i czwarta partię wygrali 25:18, a cały mecz 3:1. W Final Four, którego gospodarzem w dniach 28-29 marca będzie zespół Berlin Volleys, wystąpi również Zenit Kazań.

Natomiast w spotkaniu w Rzeszowie, gdzie Resovia podejmowała Lokomotiw, Rosjanie rzucili na szalę siłę i determinację. Mocno zagrywali i atakowali, nieźle grali blokiem. Resovia była spięta, nie mogła się wstrzelić zagrywką, niezbyt dobrze przyjmowała. Popełniała wiele błędów. Przed pierwszą przerwą techniczną aż cztery. Po przegranej pierwszej odsłonie udało się jednak wygrać tą drugą.

„W pierwszych dwóch setach popełniliśmy aż 23 błędy, nie wiem jak wygraliśmy tą drugą partię” – komentował trener Resovii Andrzej Kowal.

Kibice po ostatniej akcji niemieckiego atakującego eksplodowali radością, odśpiewali hymn klubu, a Rosjanie spuścili głowy. Trener Andrzej Kowal wprowadził na boisko zmienników. Lokomotiw wyrównał stan meczu i po zacietej walce wygrał także tie-breaka. Na pociesznie, bo to Rzeszów świętował historyczny sukces.