• 7 grudnia, 2014 10:14

Dwa gole Milika w Holandii, Glik strzela dla Torino

Arkadiusz Milik nie zwalnia strzeleckiego tempa w holenderskiej ekstraklasie piłkarskiej. W sobotę w swoim dziewiątym występie ligowym w Ajaksie Amsterdam zdobył siódmą i ósmą bramkę oraz zaliczył asystę.

Mistrz kraju pokonał ekipę Willem II 5:0 w 15. kolejce.

Polak rozpoczął sobotnie spotkanie na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku już w 18. minucie. Zmienił kontuzjowanego Islandczyka Kolbeinna Sigthorssona, który wcześniej zdążył jeszcze otworzyć wynik spotkania. Milik wpisał się na listę strzelców w 27. i 43. minucie spotkania, wykańczając akcje zespołowe Ajaksu. Asystę zaliczył w 57. minucie, gdy do siatki trafił Davy Klaassen.

Ajax jest wiceliderem ekstraklasy. Ma 33 punkty i traci jeden do PSV Eindhoven, które ma jednak jedno zaległe spotkanie.

W sobotę strzelał również inny reprezentant Polski. Kamil Glik zdobył bramkę dla Torino w zremisowanym 2:2 meczu u siebie z Palermo w 14. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Polak, który rozegrał całe spotkanie, zaliczył drugie ligowe trafienie w obecnym sezonie.

26-letni obrońca pokonał bramkarza rywali po strzale głową w 63. minucie, ustalając wynik.

Po 14 kolejkach Serie A Torino zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 13 punktów, ale drużyny znajdujące się niżej w tabeli zagrają swoje mecze w niedzielę i poniedziałek.