• 19 grudnia, 2015 13:49

Dublet Simona Schemppa w Pokljuce, Dąbrowski nie pobiegł

Simon Schempp wygrał sobotni bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Reprezentanci Litwy nie zakwalifikowali się do zawodów.

Niemiec o 16,6 s wyprzedził Francuza Martina Fourcade’a. Trzeci był Rosjanin Anton Szypulin – 23,4 straty. Polacy i Litwini nie startowali.

W czwartkowym sprincie Karol Dąbrowski (0+2) zajął 72. miejsce, Tomas Kaukėnas (1+2) był 87., Vytautas Strolia (2+2) – 100. Sprint wygrał Schempp, który na trasę ruszył jako pierwszy, 15,2 s przed Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem. „Król biathlonu” w sobotę ostatecznie zajął ósme miejsce – 1.10,2 straty. Niemiec był bezbłędny na strzelnicy, a prowadzący w klasyfikacji generalnej PŚ Fourcade pomylił się raz. Szypulin spudłował dwukrotnie.

W sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata wśród kobiet ósme miejsce zajęła Polka Krystyna Guzik. Zwyciężyła mistrzyni świata z Kontiolahti Francuzka Marie Dorin Habert, przed Niemkami Laurą Dahlmeier i Franziską Hildebrand. Dobre występy zanotowały także Monika Hojnisz – 11. miejsce, oraz Magdalena Gwizdoń – 14.

Z Litwinek 78. lokatę zajęła Diana Rasimovičiūtė-Brice (0+3), Gabrielė Leščinskaitė (0+1) i Natalia Paulauskaitė (1+1) uplasowały się odpowiednio na 92. i 97. pozycjach.