• 28 sierpnia, 2015 9:06

Druga z kolei porażka litewskich koszykarzy

W czwartek w Atenach wystartował międzynarodowy towarzyski turniej koszykarski o puchar Akropolu. W pierwszym meczu Litwa przegrała z Turcją 53:71 (15:15, 9:15, 25:21, 4:20).

Litewscy koszykarze dobrze rozpoczęli mecz (9:2), jednak już w drugiej kwarcie Turcy odskoczyli na dziesięć punktów (20:30). Po przerwie Litwini zbliżyli się do rywali (30:32, 34:35, 40:41) i pod koniec odsłony wyszli na prowadzenie (47:41). Decydującą okazała się czwarta kwarta, kiedy litewscy koszykarze rzucili zaledwie 4 punkty. Turcy atakowali znacznie celniej i wygrali spotkanie – 53:71.

Litwa: Jonas Valančiūnas 14 (9 zbiórek), Renaldas Seibutis 12, Mantas Kalnietis 7 (6 asyst), Domantas Sabonis 6, Artūras Milaknis 5, Paulius Jankūnas 3, Mindaugas Kuzminskas, Robertas Javtokas i Žygimantas Janavičius po 2 punkty.

Turcja: Ersan Ilyasova 13 (12 zbiórek), Semih Erden i Melih Mahmutoglu po 12, Sinan Guler 11, Ali Muhammad (Bobby Dixonas) 8, Goksenin Koksali 6, Dogush Balbay 5, Furkan Aldemir 4 punkty(10 zbiórek).

W imprezie w stolicy Grecji udział biorą także reprezentacja gospodarzy i Holandii.