• 3 grudnia, 2014 22:58

Druga porażka Lietuvos rytasu w Pucharze Europy

Lietuvos rytas rozluźnił się po zapewnieniu sobie miejsca w drugiej fazie rozgrywek. Wilnianie przegrali w Pucharze Europy z wołgogradzkim Krasnyj oktiabr 82:91 (20:21, 15:23, 15:22, 32:25).

Była to druga przegrana brązowych medalistów LKL w turnieju i piąta wygrana „czerwonych”. Rytas na swoim koncie ma sześć wygranych i pewny bilet do kolejnej fazy, dzisiaj z kolei mogli zapewnić sobie również pierwsze miejsce w tabeli.

Wilnianie od początku meczu oddali inicjatywę i tylko trzy razy na tablicy widniał remisowy wynik (5:5, 16:16 i 18:18). Po wyrównanej pierwszej kwarcie (20:21), dalej było tylko gorzej – w drugiej kwarcie przewaga gości wyrosła do dziesięciu (23:33), a w drugiej połowie meczu wynosiła nawet 20 „oczek” (37:57). Najwięcej problemów gospodarzom sprawiło troje Amerykanów: Randy Culpepper zdobył 28, Romeo Travis – 26, a Deandre Liggins – 18 punktów.

W szeregach Lietuvos rytasu wyróżniali się Travis Leslie (16 pkt, 6 zbiórek), Gedimin Orelik (14 pkt i 2 zbiórki) oraz Adas Juškevičius 13 „oczek” (6 asyst).