• 23 marca, 2014 18:15

Dramatyczne zwycięstwo Rytasa w Zjednoczonej Lidze

W ostatnim meczu grupy A Zjednoczonej Ligi VTB Lietuvos Rytas wygrał u siebie z tallińskim Kalev 87:85.

Wileńska ekipa już przed spotkaniem miała zapewnioną drugą lokatę w grupie i grę w ćwierćfinałach. Grupę wygrał kazański Uniks.

Mecz od początkowych minut był bardzo napięty i żadna z drużyn nie zdołała uciec rywalowi więcej niż 4 punkty. Tylko pod koniec drugiej kwarty gospodarzom udało się uzyskać siedmiopunktowe prowadzenie – 49:42. Jednak po wznowieniu goście przybliżyli się na odległość jednego celnego rzutu i taka sytuacja wytrzymała się do końca spotkania.

Końcówka była bardzo emocjonująca – na dwie minuty przed syreną koszykarze Kalev wyrwali się na prowadzenie 80:77 i prowadzali do momentu, aż na 3,2 sekundy przed gwizdkiem „trójkę” trafił Juan Palacios. Goście nic więcej nie zdążyli zrobić i ze zwycięstwa się cieszyli koszykarze Lietuvos Rytasu.

Lietuvos Rytas: Gediminas Orelik 16, Juan Palacios 14 (9 zbiórek), Stevan Jelovac 13, Zabian Dowdell 11, Martynas Gecevičius i Tautvydas Lydeka – po 9, Renaldas Seibutis 8, Darius Songaila 4, Steponas Babrauskas 3.

Kalev/Cramo: Vlad-Sorin Moldoveanu 26, Curtis Millage 19, Frank Elegar 16 (13 zbiórek).