Roman Niedźwiecki

Dramatyczna końcówka sezonu dla Polonii Wilno

Siatkarki Polonii Wilno podarowali kibicom fantastyczny pojedynek, który był ostatnim w rozgrywkach mistrzostw Wilna. Niestety dziewczyny Polonii musiały przyznać wyższość drużyny Western Union 3:2 (25:16, 21:25, 25:16, 26:24, 12:15).

Spotkanie odbyło się w progimnazjum św. Krzysztofa w Wilnie.

Siatkarki walczyły o 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej mistrzostw Wilna.

Początek spotkania był trudnym dla dziewczyn ekipy Polonia. Siatkarki nie potrafiły wyeliminować ciągle powtarzających się błędów. Wynikiem tego był przegrany pierwszy set 25:16. W drugiej odsłonie ekipa Western Union po udanym odcinku gry poszła za ciosem zwyciężając 2 set 25:21. W kolejnym secie Polonia wciąż nie mogła znaleźć dróg ku dominacji w pojedynku a przewaga rywalek wynosiła 2-3 punkty.

Gdy się wydawało, że gorzej być nie może, kontuzji nabawiła się kapitan oraz lider drużyny Polonia Wilno – Elwira Bogdanowicz, która po nieudanym wylądowaniu na parkiet, doznała urazy kostki i nie mogła kontynuować pojedynku.

Utrata kapitana w którymś stopniu przyczyniła się do mobilizacji siatkarek broniących biało-czerwonych barw. Determinacja Polonii pomogła znieść przewagę rywalek oraz zwyciężyć w secie 25:16.

Czwarty set był bardzo wyrównany oraz bardziej udany dla Polonii, która zwyciężyła w nim 26:23. Podczas tie-breaku, było widoczne zmęczenie biało- czerwonych, które przeszkodziło w celebrowaniu zwycięstwa (15:11 dla ekipy Western Union).

„Początek był bardzo trudny, lecz później całkiem nieźle nam szło. Nie udało nam się zwyciężyć, ale naprawdę jestem dumna z dziewczyn” – mówiła kapitan drużyny Elwira Bogdanowicz.

Podobnego zdania była także inna siatkarka drużyny Julita Kaczkowskaja. „Bardzo się starałyśmy. Nie miałyśmy nic do stracenia, dlatego grałyśmy z całych sił. Niestety, ale trochę się niepowiodło i zajęłyśmy 6 miejsce, tak jak i w ubiegłym roku”.

Najlepszą zawodniczką sezonu drużyny Polonia Wilno została Ilona Dacewicz.