PAP zw.lt

Domantas Sabonis z życiowym rekordem

Koszykarze Gonzaga Bulldogs z Domantasem Sabonisem w składzie pokonali na własnym parkiecie zespół Northern Arizona Lumberjacks 91:52 w swoim pierwszym meczu nowego sezonu akademickich rozgrywek NCAA. Litwin rozegrał najlepszy mecz w karierze.

Domantas Sabonis (26 punktów) grał we wtorek 21 minut, trafił dwanaście z trzynastu rzutów za dwa punkty i zrealizował dwa rzuty wolne, miał siedem zbiórek, blok, po trzy straty i faule. Był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania.

Drugim rzucającym był Kanadyjczyk Kyle Wiltjer – 23, a Polak Przemysław Karnowski zdobył dziewięć punktów i miał tyle samo zbiórek.

Po pierwszej połowie meczu w Spokane gospodarze prowadzili 42:27.

Drużyna ze Spokane wygrała 12. kolejne inauguracyjne spotkanie rozgrywek NCAA.

Pierwotnie miała je rozpocząć 13 listopada meczem z Pittsburgh Panthers w amerykańskiej bazie marynarki wojennej na japońskiej wyspie Okinawa. Tamtem mecz został jednak przerwany po pierwszej połowie ze względu na zbyt śliski parkiet w hali bez klimatyzacji i uznany za nieodbyty.