Dobry start Kuzminskasa w rozgrywkach Top-16 Euroligi

Zwycięstwo w Eurolidze odniosła Unicaja Malaga, której barw broni napastnik reprezentacji Litwy Mindaugas Kuzminskas. W domowym meczu grupy E Andaluzyjczycy pokonali Daruššafaka Stambuł 70:62 (14:16 15:16 25:21 19:19).

Po trzech kwartach przewaga Malagi wynosiła zaledwie jeden punkt (54:53). Decydujący odcinek meczu dla gości był wyjątkowo nierezultatywny. W przeciągu pięciu minut Daruššafaka nie zdobyła żadnego punktu, a Unicaja w swoją kolej odpowiedziała 10 punktami, tym samym zapewniając sobie przewagę oraz pierwszą wygraną w rozgrywkach play-off.

Mindaugas Kuzminskas grał 28 minut, zdobył 15 punkty ( 2/7 za dwa 2/4 za trzy 5/6 rzuty karne 1 zbiórka oraz 1 asysta).

Unicaja: Edwin Jackson 20 (3/4 za trzy), M.Kuzminskas 15, Richard Hendrix 13 (8 zbiórek).

Daruššafaka: Semih Erden 15 (11 zbiórek), Scottie Wilbekin i Luke Harangody (5 zbiórek) po 9.